Wydawcy i autorzy

Wydawcom i autorom oferujemy opracowanie profesjonalnych umów wydawniczych opartych, w zależności od potrzeb, na różnych modelach korzystania z praw autorów dzieł. Analizujemy, negocjujemy i optymalizujemy także istniejące już kontrakty. Tworzymy umowy z drukarniami i dystrybutorami książek.

Zajmujemy się opracowywaniem licencji i dokumentacji niezbędnych do prawidłowej produkcji i dystrybucji e-booków i audiobooków oraz rozwiązań prawnych zabezpieczających je przed nielegalnym kopiowaniem i obiegiem.

Wydawcom internetowym oferujemy kompleksową obsługę działalności wydawniczej i prasowej on-line, w tym wykorzystanie w szerokim zakresie uprawnień do nieodpłatnego korzystania przez prasę z cudzych utworów. W razie potrzeby rejestrujemy w sądach wydawców internetowych jako prasę.

Reprezentujemy autorów w kontaktach z wydawcami oraz weryfikujemy i opiniujemy warunki umów wydawniczych pod kątem zabezpieczenia interesów twórcy.

Zapraszamy także do poszczególnych działów związanych z prawem autorskim:

Prawo autorskie – nasza praca i pasja.
Prawo autorskie – czym się zajmujemy?
Branża filmowa i muzyczna.
Portale i serwisy internetowe.
Ochrona praw autorskich.
Sprawy karne z zakresu prawa autorskiego.

Prawo autorskie zajmuje szczególną pozycję wśród naszych specjalizacji. Z chęcią będziemy służyć Państwu naszą wiedzą i pomocą w każdym aspekcie związanym z tą dziedziną prawa.

Zapraszamy do kontaktu:

telefonicznie:
z tel. stacjonarnych: (58) 354 26 34
z tel. komórkowych:  +48 600 910 961

lub za pomocą formularza kontaktowego:

Wysłanie zapytania jest niezobowiązujące, a w odpowiedzi podpowiemy od czego zacząć i przedstawimy bezpłatną wycenę usługi.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat (wymagane)

Treść wiadomości

Dołącz załącznik

Informujemy, że wszelkie przesyłane informacje objęte są tajemnicą zawodową na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (tekst jedn. Dz.U. z 2009 r., nr 146, poz. 1188 ze zm.). Zostaną one użyte wyłącznie w celu kontaktu z Państwem i świadczenia pomocy prawnej.

 

Kancelaria współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym PlusCamerimage.