Branża filmowa i muzyczna

Kancelaria zapewnia kompleksową obsługę produkcji filmowej i muzycznej. Tworzymy optymalne umowy pomiędzy producentami a współtwórcami, realizatorami oraz artystami wykonawcami. Czuwamy przede wszystkim nad zapewnieniem bezpieczeństwa prawnego produkcji. Dbamy m.in. o prawidłowe określenie i spójność pól eksploatacji we wszystkich kontraktach dotyczących danego projektu, prawa do modyfikacji utworu, prawa jego sublicencjonowania. Opracowujemy dokumentację niezbędną do legalnego wykorzystania w projekcie wizerunków osób, wizerunków przedmiotów chronionych prawem (fotografie, rzeźby, obrazy, itp.), znaków towarowych, znaków i symboli (logotypy, herby, znaki pieniężne, znaki urzędowe).

Tworzymy umowy o wykorzystanie już istniejących utworów w projektach Klienta oraz analizujemy możliwości nieodpłatnego wykorzystania cudzych dzieł w ramach przepisów o dozwolonym użytku publicznym (tzw. licencji ustawowych), np. na podstawie prawa cytatu, tworzenia antologii, czy prawa „przedruku”.

Zapewniamy także tworzenie kontraktów dotyczących współpracy produkcyjnej, w tym umów o realizację filmu, umów z podwykonawcami i umów koprodukcyjnych w różnych modelach koprodukcji.

Zapraszamy także do poszczególnych działów związanych z prawem autorskim:

Prawo autorskie – nasza praca i pasja.
Prawo autorskie – czym się zajmujemy?

Portale i serwisy internetowe.
Wydawcy i autorzy.
Ochrona praw autorskich.
Sprawy karne z zakresu prawa autorskiego.

Prawo autorskie zajmuje szczególną pozycję wśród naszych specjalizacji. Z chęcią będziemy służyć Państwu naszą wiedzą i pomocą w każdym aspekcie związanym z tą dziedziną prawa.

Zapraszamy do kontaktu:

telefonicznie:
z tel. stacjonarnych: (58) 354 26 34
z tel. komórkowych:  +48 600 910 961

pocztą elektroniczną: biuro@up-kancelarie.pl

lub za pomocą formularza kontaktowego:

Wysłanie zapytania jest niezobowiązujące, a w odpowiedzi podpowiemy od czego zacząć i przedstawimy bezpłatną wycenę usługi.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat (wymagane)

Treść wiadomości

Dołącz załącznik

Informujemy, że wszelkie przesyłane informacje objęte są tajemnicą zawodową na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (tekst jedn. Dz.U. z 2009 r., nr 146, poz. 1188 ze zm.). Zostaną one użyte wyłącznie w celu kontaktu z Państwem i świadczenia pomocy prawnej.Kancelaria współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym PlusCamerimage.