Prawo autorskie – nasza praca i pasja

Prawo autorskie jest stosunkowo nową dziedziną prawa cywilnego. Jego fundamenty w znanym nam współcześnie kształcie powstały w XIX wieku z myślą o ochronie praw i interesów twórców. Od początku swego istnienia dziedzina ta wywołuje aż po dziś dzień liczne kontrowersje – przede wszystkim z uwagi na przejawiającą się w regulacji prawnej (i w praktyce) ciągłą walkę pomiędzy interesami twórców i odbiorców ich dzieł, a także interesami producentów i wydawców.

Jednocześnie regulacje prawnoautorskie wciąż próbują – z różnym skutkiem – nadążać za zmieniającą się rzeczywistością i pojawianiem się nowych narzędzi i technik twórczych oraz nowych sposobów korzystania z utworów. Nowe zagrożenia, ale i możliwości dla twórców i producentów wiążą się z coraz łatwiejszym i powszechniejszym dostępem do dóbr niematerialnych on-line.

Połączenie tych czynników sprawia, że doradztwo prawne w sprawach z zakresu prawa autorskiego nie jest łatwe i wymaga często nowatorskiego i otwartego podejścia do analizowanych zjawisk, a także do sięgania po nowe sposoby rozumienia i wykładni tradycyjnych konstrukcji prawnych. Te same przyczyny sprawiają jednak, że jest to niezwykle interesująca dziedzina prawa.

Przejawem naszego zainteresowania prawem autorskim jest m.in. stała współpraca z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym PlusCamerimage, prowadzenie warsztatów, szkoleń i wykładów oraz cykliczne publikacje z zakresu prawa autorskiego. Najnowsze artykuły znajdą Państwo w dziale Publikacje, a tematykę prowadzonych warsztatów omawiamy szerzej w dziale Szkolenia.

Zapraszamy także do poszczególnych działów związanych z prawem autorskim:

Prawo autorskie – czym się zajmujemy?
Branża filmowa i muzyczna.
Portale i serwisy internetowe.
Wydawcy i autorzy.
Ochrona praw autorskich.
Sprawy karne z zakresu prawa autorskiego.

Prawo autorskie zajmuje szczególną pozycję wśród naszych specjalizacji. Z chęcią będziemy służyć Państwu naszą wiedzą i pomocą w każdym aspekcie związanym z tą dziedziną prawa.

Zapraszamy do kontaktu:

telefonicznie:
z tel. stacjonarnych: (58) 354 26 34
z tel. komórkowych:  +48 600 910 961

lub za pomocą formularza kontaktowego:

Wysłanie zapytania jest niezobowiązujące, a w odpowiedzi podpowiemy od czego zacząć i przedstawimy bezpłatną wycenę usługi.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat (wymagane)

Treść wiadomości

Dołącz załącznik

Informujemy, że wszelkie przesyłane informacje objęte są tajemnicą zawodową na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (tekst jedn. Dz.U. z 2009 r., nr 146, poz. 1188 ze zm.). Zostaną one użyte wyłącznie w celu kontaktu z Państwem i świadczenia pomocy prawnej.

Kancelaria współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym PlusCamerimage.