Portale i serwisy internetowe

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz portali i serwisów internetowych (m.in. serwisów prasowych, serwisów photo stock, VOD, e-sklepów), zwłaszcza w zakresie zgodności podejmowanych działań z prawem własności intelektualnej (m.in. prawem autorskim, prasowym, przepisami o ochronie nazw, znaków towarowych, symboli, logotypów).

Koncentrujemy się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa prawnego operatorom serwisów i portali oraz podmiotom świadczącym usługi drogą elektroniczną.

Zapewniamy opracowanie, negocjowanie i analizę umów licencyjnych na publikację i rozpowszechnianie w internecie wszelkich treści prawnie chronionych (m.in. tekstów, zdjęć, znaków towarowych, utworów muzycznych i audiowizualnych oraz wizerunków osób). Wskazujemy także prawne możliwości legalnego i nieodpłatnego korzystania z utworów w ramach tzw. dozwolonego użytku publicznego (ang. fair use).

Ponadto, opracowujemy regulaminy serwisów i sklepów internetowych oraz dbamy o przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych i dóbr osobistych (m.in. w związku z wpisami zamieszczanymi przez użytkowników). Zapewniamy uwzględnienie w regulaminach portali i e-sklepów wszelkich klauzul niezbędnych do zgodnego z prawem autorskim publikowania treści przez operatora serwisu oraz przez jego użytkowników.

Dodatkowe informacje o ofercie dla serwisów i sklepów internetowych uzyskają Państwo w zakładce e-Biznes.

Zapraszamy także do poszczególnych działów związanych z prawem autorskim:

Prawo autorskie – nasza praca i pasja.
Prawo autorskie – czym się zajmujemy?
Branża filmowa i muzyczna.
Wydawcy i autorzy.
Ochrona praw autorskich.
Sprawy karne z zakresu prawa autorskiego.

Prawo autorskie zajmuje szczególną pozycję wśród naszych specjalizacji. Z chęcią będziemy służyć Państwu naszą wiedzą i pomocą w każdym aspekcie związanym z tą dziedziną prawa.

Zapraszamy do kontaktu:

telefonicznie:
z tel. stacjonarnych: (58) 354 26 34
z tel. komórkowych:  +48 600 910 961

lub za pomocą formularza kontaktowego:

Wysłanie zapytania jest niezobowiązujące, a w odpowiedzi podpowiemy od czego zacząć i przedstawimy bezpłatną wycenę usługi.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat (wymagane)

Treść wiadomości

Dołącz załącznik

Informujemy, że wszelkie przesyłane informacje objęte są tajemnicą zawodową na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (tekst jedn. Dz.U. z 2009 r., nr 146, poz. 1188 ze zm.). Zostaną one użyte wyłącznie w celu kontaktu z Państwem i świadczenia pomocy prawnej.

 

Kancelaria współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym PlusCamerimage.