Adwokat Łukasz Niedziela na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage 2013.

 

Kancelaria United Professionals ma zaszczyt kontynuować współpracę z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Camerimage. W kolejnej, już XXI edycji Festiwalu, która odbyła się w listopadzie 2013 roku w Bydgoszczy, udział wziął adwokat Łukasz Niedziela.

Jak co roku w ramach Festiwalu mieliśmy przyjemność współorganizować Forum Prawne X Muza a Temida poświęcone problematyce prawa filmowego i autorskiego. Forum stanowi platformę szkoleniowo-dyskusyjną kierowaną do osób z branży filmowej. Podczas spotkań z filmowcami prezentowane są zagadnienia prawne związane z produkcją, dystrybucją i eksploatacją utworów audiowizualnych. Zapoznajemy się także z aktualnymi problemami twórców filmowych i dyskutujemy o możliwych rozwiązaniach gwarantujących legalne tworzenie i korzystanie z twórczości.

Tegoroczne Forum skupiało się na analizie i wyciąganiu wniosków z dotychczasowych sporów prawnych występujących w branży filmowej. Adwokat Łukasz Niedziela wraz z radcą prawnym Michałem Trowskim przedstawili uczestnikom Forum prezentację pt. „Prawa zawarte w obrazie filmowym – case study”.

Spotkanie dotyczyło przede wszystkim legalnego pozyskiwania materiałów na potrzeby produkcji filmowej oraz prawnych aspektów opracowań (m.in. modyfikacji, łączenia, zapożyczeń) obrazu filmowego.

Szczegóły dotyczące XXI edycji Festiwalu dostępne są na stronie www.camerimage.pl

Po szersze informacje dotyczące naszych szkoleń i wykładów zapraszamy do zakładki Szkolenia.

Camerimage 2013.