Kancelaria United Professionals na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym PlusCamerimage 2012.

Opera Nova, PlusCamerimage 2012

Miło nam poinformować, że adwokat Łukasz Niedziela już po raz szósty z rzędu uczestniczył jako prelegent w Forum Prawnym X Muza a Temida odbywającym się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego PlusCamerimage.

Adwokat Łukasz Niedziela przedstawił uczestnikom Forum – twórcom i producentom filmowym – prezentację pt. „Czyj jest film? Prawnoautorska ochrona dzieł audiowizualnych”.

Wystąpienie dotyczyło przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa prawnego produkcji, dystrybucji i eksploatacji dzieł filmowych. Omówiono między innymi problematykę nabywania praw autorskich do wkładów twórczych zawartych w filmach, a także korzystania z opracowań filmów, w tym filmów archiwalnych, powstałych pod rządami ustaw autorskich z 1926 i 1952 r.

Tegoroczne, VIII Forum Prawne X Muza a Temida odbyło się w dniu 26 listopada w Bydgoszczy, w ramach XX jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego PlusCamerimage.

Kancelarie Adwokackie United Professionals są oficjalnym partnerem Festiwalu PlusCamerimage.

Informacje dotyczące naszych usług z zakresu prawa autorskiego dostępne są na stronie http://up-kancelarie.pl/czym-sie-zajmujemy